Artık Ben Kendi Dünyamı Kuracağım!

ARTIK BEN KENDİ DÜNYAMI KURACAĞIM!

 Hayalleri ile yaşayanlar değil. Hayallerine doğru yol alanlar kazanır.”

Üç günlük diye tabir ettiğimiz şu fani dünyada hayallerine ulaşabilmiş kaç kişi vardır ki!

Ey insanoğlu… Şu fani dünyada neyin peşindesin? Ne istiyorsun? Hayallerin, nedir?

Bunun cevabı vermek, verebilmek hiç de kolay değil.

Başarı mı? Zenginlik mi? Kariyer mi? Şöhret mi? Ya da hepsi mi?

 

Aslında çoğumuzun hayalim dediği şeyler başkalarının yaşam tarzının albenili yüzü. Çevremizdeki yaşam tarzları, giyim kuşam, eğlence, şöhret, zenginlik, lüks ve şatafat insanın hayali haline geliyor.

Kendinize sorun, benim gerçekten istediğim bu mu diye?

Bankadaki yüklü hesabımız, altımızda ki lüks arabamız, ismimizin önüne konulan etiketimiz. Bunlar insanı tatmin edebilecek şeyler değildir. Bir ömür boyu para, mal, makam peşinde koşan insanların tatmin edilmemiş dünyalarını görün, seyredin, ibret alın.

İnsan hayallerine ancak yaşama sevinci ile ulaşır. Yaşama sevinci ile dopdolu bir yürektir ki insanı tatmin eden, hayallerinin peşinden koşturan. Yaşama sevincine sahip olamamış, insan olmanın erdemini, kıymetini kavrayamamış insanların ne hayallerinden ne de hedeflerinden bahsetmek gerçek anlamda mümkün değildir.

Tarihe adını altın harflerle yazdıran abide şahsiyetlerin hayatını incelediğinizde tüm hedeflerinin insanlık olduğunu göreceksiniz. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri ile insanlığın ufkunu açmaya çalışmış, her daim insanlık demiş, kendisine bahşedilen hayatı büyük bir armağan olarak kabul edip yaşama sevinci ile hareket etmişlerdir. Bu yaşama sevinci vicdanlarında, ruhlarında insan olabilmenin mutluluğu, huzuru ve bilincini getirmiş, kendilerini ve çevrelerini aydınlatmışlardır.

İşte insan bakış açısını, düşüncelerini, anlayışını insanlık için yaşama sevinci ile dopdolu bir yöne çevirdiği anda mutluluk ve huzura yelken açacaktır. Belki de bu sayede hayallerinizin peşinden koşarken hayalinizi de geçeceksiniz. Bu koşununun sonu nereye mi varır?

İşte o son nokta: O artık hayallerinin peşinden koşuyor. O artık kendi dünyasını kuruyor.

KAYNAK: GÜLLÜ HUKUK OFİSİ – https://avibrahimgullu.com/1737-2/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*