Pursaklar Belediyesi Ceza Kesmekle Kalmadı Tüketiciyi Yanıltan İşletmeyi Kapattı ve Afişe Etti

Pursaklar Belediyesi denetlediği, kasa fiyatı ile etiket fiyatı arasında fark olan işletmeye cezai işlem uygulayarak 1 gün geçici süre ile kapattığı gibi afişe de etti.

@tukonfed olarak @pursaklarbld ve belediye başkanı @Ertugrulcetin06‘e x platformundan ceza kesilen işletmelerin afişe edilmesi gerektiğini de dile getirmiştik.
Pursaklar belediyesinin x paylaşımında daha öncede fiyat farkına yönelik işletmeleri denetlediklerini görmekteyiz. Türkiye’de bizim tespitlerimize göre ilk kez bir belediye denetimlerde ceza kesmenin dışında işletmeyi afişe etti.

@SokMarketler ilgili şubesinin önüne konulan tabelada “Bu işletme etiket fiyatı ve kasa fiyatı farkından dolayı vatandaşımızı yanıltmakta ısrar ettiği için belediye encümeni tarafından 1 gün süre ile kapatılmıştır” yazıldığı görüldü. @pursaklarbld ve belediye başka @Ertugrulcetin06 ve karara imza atan belediye encümen üyelerini kutluyor, ciddi belediyecilik sorumluluğu anlayışı göstermiş oldukları tüketiciyi koruyucu bu tarz uygulamalarının diğer belediyelere de örnek olmasını dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*